To takie proste!
Przygotowanie
Najpierw powierzchnię mebla szlifujemy odpowiednią metodą, np. matowimy papierem ściernym lub szczotkujemy. Miejsca sękate mogą, a nawet powinny przypominać strukturę reliefu. Jeżeli stylizacja ma bazować na białym podkładzie, to najpierw nakładamy pędzlem Vintage Wood Ground.
.
Warto przy tym dołożyć starań, aby warstwa podkładu nie była zbyt równomiernie nałożona. Dodatkowo można wzmocnić efekt struktury reliefu używając dmuchawy gorącego powietrza, co spowoduje spękania i rysy w podkładzie. Tak powstanie reliefopodobna faktura powierzchni.
Jak tylko podkład wyschnie nakładamy kolejne warstwy indywidualnie wybranych kolorów. Staramy się w dalszym ciągu o uzyskanie powierzchni nierównej, do czego najlepiej nadaje się metalowa szpachelka.
Techniki nakładania
Szpachlowanie i Przecieranie
Miejsce po miejscu nakładamy indywidualnie dobrane warstwy kolorystyczne, aż osiągniemy pożądany efekt: Puśćmy przy tym wodze fantazji!
Technika Reliefu
Gdy już wszystkie nałożone warstwy dobrze wyschły, powierzchnię można przeszlifować papierem ściernym.
Szczególnie w technice strukturalnej można w ten sposób uwydatnić rysunek drewna. Szlifujemy tak długo, aż osiągniemy oczekiwany efekt.
Technika Strukturalna
Zwieńczenie
Na zakończenie nakładamy Vintage Finish, który doda blasku kolorowym warstwom oraz utrwali dekorację tworząc powierzchnię łatwą w pielęgnacji i odpychającą wodę.