Wykańczanie ścian
Dyspersyjna Farba Silikatowa do wszystkich przyczepnych
powierzchni ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń.
Zapobieganie pleśni.
Dyspersyjna farba silikatowa do wszystkich przyczepnych powierzchni ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń, za wyjątkiem powłok z lakieru i lateksu.
Odporność na ścieranie na mokro klasa 2, współczynnik kontrastu zgodnie z DIN EN 13300 (dawniej siła krycia) klasa 2, pH 11-11,3. Farba reaguje alkalicznie i dzięki procesom krzemionkowania składniki farby nie są dostępne dla organizmów (pleśni, glonów, grzybów itp.) jako źródło pożywienia.
Biały.
Woda, potasowe szkło wodne, pigmenty mineralne, organiczne środki wiążące. Zawartość LZO (lotnych związków organicznych) w produkcie wynosi maks. 1 g/l. Dopuszczalny limit UE wynosi maks. 30 g/l (kategoria „a” od 2010).
Podłoża z tynku, które nie były jeszcze malowane, tynk gipsowy czy płyty gipsowo-kartonowe należy najpierw zagruntować LEINOS Gruntem Silikatowym 621. Aby wyrównać chłonność podłoża zalecane jest również gruntowanie w miejscach szpachlowania i innych poprawek. Podłoża z rozpuszczalnymi w wodzie, odbarwiającymi się składnikami przetestować, czy mogą być malowane farbą silikatową. W razie wątpliwości wykonać malowanie próbne. Gładkie podłoża po zagruntowaniu stają się bardziej ziarniste.
Po dokładnym wymieszaniu Farbę Silikatową można łatwo nakładać pędzlem lub wałkiem malarskim. W razie potrzeby przy pierwszej warstwie farbę rozcieńczyć maks. do 10 % wodą. Ostatnią warstwę nakładać farbą nierozcieńczoną. Po 4 godz. schnięcia Farbę Silikatową można pokryć kolejną warstwą Farby Silikatowej. Po 24 godz. Farba Silikatowa jest w pełni utwardzona i może być przecierana LEINOS Lazurą do Ścian 601 w celu uzyskania efektu dekoracyjnego. Ważne: jedną powierzchnię, np. całą ścianę należy pomalować farbą z tej samej partii ze względu na możliwą różnicę w odcieniu.
Przy 20°C i 50% względnej wilgotności powietrza po ok. 3 godz. jest pyłosucha, a po 4 godz. można malować kolejną warstwę farby. Sucha przez noc. Należy zapewnić dobrą wentylację!
W zależności od chłonności podłoża 1 l wystarcza na 5 - 8 m2 na jedną warstwę. Średnie zużycie wynosi ok. 150 ml/m2.
Opakowanie | wystarcza na...* |
---|---|
2,5l | 16,5 m2 |
10l | 66 m2 |
* średnia wydajność na jedną warstwę
Oryginalnie zamknięta jest przydatna do użycia przynajmniej przez 12 miesięcy. Przechowywać zamkniętym opakowaniu, w chłodnym i suchym miejscu. Chronić przed mrozem! Otwarte opakowania i rozcieńczona farba nie nadają się do przechowywania.
Zgodnie z lokalnymi, urzędowymi przepisami. Wysuszone resztki produktu mogą być usuwane do śmieci komunalnych. Europejski kod odpadu EWC: 08 01 20.
Produkt jest gotowy do użycia. Czyszczenie wodą i Mydłem Roślinnym 930 LEINOS.
M-SK 01
Wszystkie farby silikatowe LEINOS zalecane są szczególnie do obiektów historycznych, ale stosowane są także w budownictwie nowoczesnym. W przeciwieństwie do farb konwencjonalnych bazujących na żywicach syntetycznych, farby silikatowe nie tworzą powłoki lecz warstwę malarską. Starzenie się farb silikatowych odbywa się poprzez ciągłe, bardzo powolne zmniejszanie grubości tej warstwy. W literaturze specjalistycznej zachowanie to określa się mianem „kredowania”. To kredowanie jest charakterystyczne dla materiału i NIE jest wadą produktu.
Aby osiągnąć optymalne rezultaty, farbę należy dokładnie wymieszać przed nałożeniem i przesiać, aby usunąć zaschnięte cząsteczki farby z krawędzi wiadra lub pokrywki. Są to typowe właściwości materiału, a NIE wada produktu.
Karta charakterystyki dostępna na żądanie. Uwaga! W przypadku rozpylania mogą się tworzyć niebezpieczne respirabilne kropelki. Nie wdychać rozpylonej cieczy lub mgły.
Chronić przed dziećmi. Unikać uwolnienia do środowiska. Zawartość/pojemnik usuwać do firmy posiadającej odpowiednie uprawnienia zgodnie z krajowymi przepisami. Nie wprowadzać do oczu, na skórę lub na odzież. Uwaga! Produkt ma odczyn alkaliczny! Chronić oczy i skórę przed zachlapaniem! Bryzgi farby na szkło, kamień naturalny, aluminium, drewno i lakier umyć od razu dużą ilością wody.