Kreatywne techniki wykańczania ścian

Ściany stanowią największą powierzchnię w pomieszczeniu, dlatego wykańczanie ścian ma przemożny wpływ na charakter pomieszczenia i jego oddziaływanie na mieszkańców. Ktoś, kto nie przepada wyłącznie za tapetami, decyduje się aby w salonie czy sypialni itp. w inny,  kreatywny sposób przyozdobić swoje ściany. Indywidualnie udekorowane ściany nadają pomieszczeniom szczególnego uroku. Można to siągnąć nie tylko przez wybór odpowiedniego koloru na ścianę, ale również przez zastosowanie odpowiednich technik zdobienia ścian. Czy to technika szpachlowania, przecierania ścian czy lazerunku- rezultat jest bardzo przekonujący i pozwala domowi zabłysnąć w wyjątkowym blasku.
 
Kto chciałby się "artystycznie wyszaleć" i osiągnąć przy tym imponujący efekt, powinien wybrać produkty wysokiej jakości, takie jak produkty LEINOS. Dla uzyskania śródziemnomorskich klimatów LEINOS poleca np. masy szpachlowe na bazie naturalnych surowców. Podłoże przygotujemy za pomocą Uniwersalnej Szpachli Gipsowej, która zaskakuje łatwością użycia i mocą wyrazu. Szeroka paleta Pigmentów w koncentracie, zastosowanie bordiury czy też Wosku Finiszowego do Ścian pozwala puścić wodze fantazji.
 
Innym sposobem na przyozdobienie ściany jest zastosowanie dowolnie wybranej Techniki Lazerunku LEINOS. Np. przy zastosowaniu jasnych kolorów farb naturalnych lub zagęszczonych pigmentów ziemnych, mineralnych i roślinnych w połączeniu ze Spoiwem do Lazur LEINOS, poleca się: Technika Przecierania. Metoda wyróżnia się tym, iż efekt końcowy ujawnia się dopiero po nałożeniu kilku warstw laserunku- zazwyczaj są to dwie do trzech warstw w tym samym lub innym odcieniu nakładane kolejno po sobie. Zupełnie wyjątkowy efekt zdobienia ściany obiecuje nam Technika Stęplowania, ewent. gąbkowania. Charakterystyczne dla niej jest nakładanie się na siebie oraz przenikanie przez siebie wielu świetlistych kolorów. Samo wykonanie jest bardzo proste i przy użyciu gąbki naturalnej, na czystym i stabilnym podłożu powstają typowe "chmurki". Zmieniając często kąt nachylenia gąbki (stępla) unikniemy podobnego do tapety- monotonnego wzoru.
 
a tak to się robi:
- Technika Szpachlowania